Michał Rój, Dawid Twardowski

Dział Projektowy

Michał Rój

Michał Rój i Dawid Twardowski
 

W fabryce, praktycznie od początku jej istnienia, zawsze był dział projektowy, który skupiał rzemieślników oraz projektantów odpowiedzialnych za tworzenie nowych produktów własnych oraz na życzenie Klientów. Obecnie w porcelanie Krzysztof działa Dział Wdrożeń i Projektowania, na który składa się biuro projektowe, modelarnia, dział tworzyw sztucznych oraz odlewnia form gipsowych. To tutaj nadaje się tchnienie większości projektów, które wchodzą do produkcji, od projektowania nowych kształtów, dekoracji po ich późniejszą oprawę graficzną. Za projektowanie nowych wyrobów odpowiedzialni są Dawid Twardowski (Kierownik Działu Wdrożeń i Projektowania) oraz Michał Rój (Projektant Wzornictwa Przemysłowego).
 

W ostatnim czasie dzięki zaangażowaniu całego zespołu udało się ponownie wprowadzić do sprzedaży znaczną ilość figurek iwupeowskich, produkowanych w fabryce jeszcze pod marką Wawel. Na nowo wprowadzono do produkcji fason Julita cieszący się dużą popularnością w latach 60. XX w.. Dużym osiągnięciem było odtworzenie poniemieckiego fasonu Cleo z 1927 roku na podstawie starych form gipsowych, archiwalnych zdjęć oraz produktów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także przerobienie fasonu Opty projektu Stanisława Możdżenia, gdzie została wypuszczona seria z reliefem Stripes oraz Ariel. Ponadto w dziale projektowym powstało wiele dekoracji: Polski Stół (w 2016 nagrodzony statuetką Must Have), Cuprum, Chantal, Ocean Edition, Annah, Atala, czy Helada. Dział Wdrożeń fabryki porcelany Krzysztof współpracuje między innymi z takimi firmami jak IKEA, Fyrklovern, LSA czy Calamity projektując i uczestnicząc przy wdrażaniu nowych produktów.
 

Obecnie Dział Wdrożeń i Projektowania jest w stanie nie tylko stworzyć finalny kształt produktu czy zdobienia, ale również zaprojektować jego opakowanie oraz stworzyć kampanię promocyjną.


Zobacz produkty CUPRUM w naszym sklepie internetowym

 

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco z promocjami...

design by : LEMONPIXEL.pl