Technologia

JAKOŚĆ I ŚRODOWISKO

O najwyższą jakość produktów dbano już od samego początku funkcjonowania zakładów (od 1831 r.). Jednocześnie produkty już wtedy musiały być funkcjonalne, przy jednoczesnym artystycznym podejściu do wzornictwa. Jesteśmy jednym z niewielu już producentów, którzy decydują się produkować tradycyjną, najtwardszą, skaleniową porcelanę o wyjątkowych właściwościach, mimo tendencji rynkowych polegających na zastępowaniu tradycyjnych surowców tańszymi. Eksportujemy do ponad 80 krajów na świecie, na wszystkie kontynenty, w tym dla bardzo znanych światowych marek.

Jakość kontrolujemy na każdym etapie, od projektu, przez przygotowanie produkcji, po poszczególne etapy procesu produkcji, pakowanie i ekspedycję. Pamiętamy także o tym, że aby uzyskać najwyższą jakość wyrobu końcowego niezbędne są najlepsze dostępne na rynku materiały do produkcji porcelany,
barwniki, szkliwo..., a składniki te muszą przechodzić rygorystyczną kontrolę.

System zarządzania jakością dotyczy nie tylko kwestii produkcji, ale także ujmuje kwestie zarządzania środowiskowego, organizując procesy i gospodarkę odpadami w taki sposób, aby nasza działalność była przyjazna dla środowiska naturalnego.

 

ELASTYCZNOŚĆ

Opracowanie dokumentacji technicznej nowego prototypu pozwala nie tylko na wykonanie wizualizacji przestrzennej nowego produktu, ale także na wykonanie prototypowego produktu w ciągu zaledwie kilku dni. Nowe rozwiązania pozwoliły nam też na zmniejszenie kosztów wdrożenia nowego produktu nawet o 90%.

System zarządzania produkcją jest bardzo elastyczny, co pozwala nam nie tylko na produkcję wielkoseryjną, ale także na realizacje produktów projektowanych na specjalne życzenie naszych klientów.

 

DESIGN

Współpracujemy ze znanymi polskimi projektantami w zakresie nowoczesnego wzornictwa przemysłowego i dekoracji (zgodnie z nowymi trendami w sztuce użytkowej).

Nasze produkty są wyjątkowe, niezależnie od ich przeznaczenia i można u nas znaleźć ekskluzywne serwisy i garnitury w tradycyjnych fasonach (np. Fryderyka produkowana od 1936 r.) i dekoracjach, jak i wizjonerskie zdobienia na porcelanie o nowoczesnym designie.

 

TECHNOLOGIA

Porcelana wypalana przez nas w temperaturze 1380°C cechuje się poziom bieli powyżej 70%, z przeświecalnością przekraczającą 20%. Porcelana jest odporna na działanie wysokich temperatur, kwasów i ma dużą wytrzymałością mechaniczną. Porcelana biała doskonale nadaje się do stosowania w zmywarkach i kuchenkach mikrofalowych (posiadamy certyfikat PZH). Pomimo tego nasza porcelana ma delikatny charakter zarówno wizualnie i w dotyku.

 

Oprócz tradycji równie ważne są nowoczesne technologie (począwszy od procesów projektowania 3D, przez procesy automatyzacji, po nowe rozwiązania technologie produkcyjne. Pamiętamy jednak o historii, dlatego wiele prac, głównie zdobniczych, wykonujemy tradycyjnym sposobem ręcznie, co sprawia, że każdy z tak wykonanych wyrobów jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

Produkcja porcelany w Wałbrzychu trwa nieprzerwanie od 1820 roku, a wiedza i doświadczenie przekazywane są z pokolenia na pokolenie, dlatego także dzisiaj nie brakuje nam wysoko wyspecjalizowanych pracowników w zakresie technologii produkcyjnych.

 

Proces produkcji składa się z dużej liczby pojedynczych operacji wykonywanych automatycznie, półautomatycznie i ręcznie. Do produkcji wykorzystujemy szybko wypalające piece (dla wzorów naszkliwnych i podszkliwnych),  prasy izostatyczne (Netsch & Sama), automatyczną linię glazurowania (Duo, Triplex & Sama), automatyczną linię formowania (Netsch & Thuring), linię produkcji filiżanek, półautomatyczną linię formowania, odlewanie wysokociśnieniowe (Lippert, Netzsch & Sama).Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco z promocjami...

design by : LEMONPIXEL.pl