TEXTURA. A Polish touch

wystawa polskiego designu na London Design Festival 2017Polski design obecny jest na całym świecie, choć nie zawsze wiadomo wprost, że dane projekty są polskie, dlatego niektóre wydarzenia, prezentacje, czy ekspozycje mają na celu zaznaczenie właśnie tego faktu. Jednym z takich wydarzeń będzie wystawa polskiego designu w czasie festiwalu London Design Festival 2017, który rozpoczyna się 21 września 2017 r. w Londynie.

W czasie tegorocznej edycji festiwalu będzie można zobaczyć m.in. patery naszej marki Porcelana Kristoff, w specjalnym wykonaniu designerskim wg projektu X KRISTOFF, autorstwa Ani Kuczyńskiej. Limitowana kolekcja tych talerzy naściennych była malowana ręcznie i posiada unikalny, futurystyczny połysk platynowego lustra. Symbole użyte do dekoracji zostały zaprojektowane przez Karola Śliwkę – legendę powojennej sztuki użytkowej w Polsce.

Nasza porcelana wg projektu Ani Kuczyńskiej będzie pokazana w ramach wystawy „TEXTURA. A Polish touch”, której kuratorką jest Paulina Matusiak. Wystawa jest przygotowywana we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza z Warszawy. Tematem wiodącym będzie relacja między deseniem i obiektem.
 

Zobacz news z relacją z wystawy - kliknij.


Zobacz artykuł na stronie EXPACE - kliknij
Zobacz projekt X KRISTOFF autorstwa Ani Kuczyńskiej - kliknij
Kup prace X KRISTOFF w naszym sklepie online - kliknij
Przejdź na stronę festivalu - kliknijźródło fot: London Design Festival

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco z promocjami...

design by : LEMONPIXEL.pl