Must Have 2022

Oprócz metali szlachetnych nie ma na porcelanie piękniejszego koloru niż kobalt. Biel i ten głęboki, rozlewny granat tworzą niemal idealne połączenie. Kiedyś równie cenny jak złoto gościł tylko na cesarskich dworach. Kolor chimeryczny, ciężki do zawładnięcia. Kobalt jako jeden z nielicznych barwników odznacza się wysoką temperaturą topnienia. Jest przystosowany na wysokie temperatury wypału. A im ona wyższa tym lepszy efekt głębi i bezpieczeństwo użytkowania. 

Kobalt wypalany w temperaturze 1400 stopni Celsjusza wnika głęboko w strukturę porcelany, gdzie delikatne szkliwo uwydatnia jego kolor. Mało która fabryka porcelany jest w stanie pozwolić sobie na takie temperatury wypału, a co dopiero inna manufaktura ceramiki.

Tribute to Fangor to hołd dla wybitnego polskiego artysty oraz ukłon w stronę sztuki optycznej - op artu.

Pierwsze prace nad nowoczesnymi, ręcznie zdobionymi kobaltem kolekcjami zaczęły się w 2019 roku od "Ocean edition". Różnymi technikami dekorowano kobaltem takie fasony jak Carlo, Kama czy przerobiony fason Opty Stanisława Możdżenia. Dwa ostatnie projekty zostały stworzone przez Michała Rój, projektanta Działu Wdrożeń i Projektowania. Nowoczesne talerze Kama z szerokimi skrzydłami oraz nowatorsko naniesiony relief w kształcie pasków na wcześniej wspomnianym fasonie Opty.

W 2022 dekoracja Tribute to Fangor na talerzach Kama oraz fasonie Opty paski została doceniona statuetką MUST HAVE. 

Tribiute to Fangor

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco z promocjami...

design by : LEMONPIXEL.pl