Kolekcja Modern i Classic Cobalt

Rok 1831. Carl Krister, doświadczony malarz kobaltem, dzierżawi od Johanna Hayna manufakturę porcelany. W przeciągu kilku lat mała manufaktura staje się jednym z największych i najnowocześniejszych zakładów produkujących w Europie porcelanę w tamtych czasach. Ta piękna historia białego złota w tym miejscu trwa już od 190 lat.


Kobalt jest jednym z najstarszych kolorów używanych do dekorowania porcelany. Każda filiżanka jest ręcznie zanurzana w szkliwie kobaltowym, a następnie wypalana w temperaturze 1400 stopni C. Po uzyskaniu na porcelanie kobaltowego blasku, filiżanka malowana jest pędzlem, płynnym 24-karatowym złotem.

 

Rok 1934. W wielu bogato zdobionych propozycjach, do oferty fabryki Carla Kristera, zostaje wprowadzony fason Friederike. Jest to ostatni fason, który powstawał pod okiem samego Phillipa Rosenthala - wielkiego magnata porcelanowego. Jak się okaże przetrwa on burzliwe czasy, aby stać się porcelanową legendą. 


Kobalt jest jednym z najstarszych kolorów używanych do dekorowania porcelany. Każda filiżanka jest ręcznie zanurzana w szkliwie kobaltowym o jaśniejszym kolorze (stąd nazwa Modern), a następnie wypalana w temperaturze 1400 stopni C. Po uzyskaniu na porcelanie kobaltowego blasku, filiżanka malowana jest pędzlem, płynną platyną.


Sprawdźcie naszą nową kolekcję z okazji 190 lat produkcji porcelany:
 

Kobaltowe kolekcje w naszym sklepie internetowym


kolekcja modern, classic cobalt
 
 

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco z promocjami...

design by : LEMONPIXEL.pl