Co_baltum

Pamiętacie kolekcję Cu_prum? Dzisiaj przedstawiamy jej długo oczekiwane rozwinięcie. Z okazji 190 lat fabryki porcelany Krzysztof powstało Co_baltum. Kobaltowa filiżanka rozświetlona złotymi helisami i wykończona wysokokaratowym złotem.

Szlachetny kobalt i złoto. Ten duet tworzy kolejną odsłonę popularnych helis. Po "miedzianych" refleksach przyszła kolej na pierwiastek, który z bielą porcelany tworzy najpiękniejszy możliwy kontrast - głęboki, kobaltowy granat. Zanim powstanie ostateczna dekoracja "Co", filiżanka przechodzi żmudny i czasochłonny proces produkcyjny. Kobalt jest wypalany w temperaturze 1400 stopni Celsjusza. Następnie są ręcznie dekorowane wysokokaratowym złotem. Każda filiżanka jest unikalna z tego względu, że złote helisy nie są nakładane według określonego wzoru.

Kobalt jest nieodzownym elementem fabryki porcelany Krzysztof już od 190 lat. Jej założyciel, Carl Krister, swoją przygodę z tą cudowną ceramiką zaczynał od stanowiska "Malarza kobaltem", aby w następstwie, w przeciągu kilkunastu lat, stworzyć jedną z największych fabryk porcelany w Europie. W hołdzie dla Carla Kristera, w 190 urodziny fabryki, powstały kolekcje ściśle związane z tym pięknym barwnikiem jakim jest kobalt.


kolekcja cobaltum - porcelana Kzysztof

Cobaltum to kolejna odsłona dekoracji Cuprum, projektu Dawida Twardowskiego i Michała Rój.


 

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco z promocjami...

design by : LEMONPIXEL.pl