Zbigniew Podgórski

SHELL XZBIGNIEW PODGÓRSKI

Urodzony w 1986 r. W Ostrowie Wielkopolskim (Polska), mieszka i pracuje we Wrocławiu. 
Absolwent Wydziału Ceramiki i Szkła - Studiował na kierunku: Sztuka i  Wzornictwo Ceramiki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Żyjemy w czasach, kiedy większość pojęć utraciło swe pierwotne znaczenie, więc nie podejmuje się definiowania czym jest rzeźba. Moja wrażliwość i uwaga skierowana jest na spostrzeganie relacji zachodzących między obiektami budującymi otoczenie, na to jak owe obiekty są skonstruowane i w jaki sposób poszczególne układy i same obiekty wpływają na emocje człowieka. Taka wrażliwość to stan umysłu i nie można go uzyskać inną drogą jak jedynie poprzez doświadczenie, powielanie doświadczeń, porównywanie wyników doświadczeń, a przede wszystkim otwartością i spontanicznością w działaniu.    
 

 

"Shell X to kolekcja SKŁADAJĄCA się z sześciu porcelanowych, ręcznie zdobionych obiektów, które łaczą w sobie niepowtarzalność i unikatowość formy."
Muszla - jest najbardziej widoczną częścią większości gatunków mięczaków, które wzbudzały zainteresowanie ludzi od najdawniejszych czasów. Służyły jako narzędzia, naczynia i ozdoby.
W niektórych rejonach świata muszle ślimaków, takich jak uchowce czy porcelanki, były powszechnym środkiem płatniczym. 

Różnorodność kształtów, wielkości i kolorów skorup pochodzących z różnych rejonów świata, przyczyniły się do rozwoju kolekcjonerstwa.

Istotnym elementem projektu Shell X oprócz kształtu jakim jest muszla, jest również tworzywo  jakiego jest wykonana, a mianowicie porcelana. Historia produkowania porcelany w Europie sięga początków XVIII wieku, a jej kolebką była Saksonia, gdzie został odkryty proces jej produkcji. Z powodu bardzo wysokich cen, porównywalnych do złota, nazywano ją  „białym złotem”.  


 

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco z promocjami...

design by : LEMONPIXEL.pl