must have - zapowiedź

Łódź Design Festival

Zbliża się 12. edycja festiwalu Łódź Design Festival, podczas którego będą wręczane nagrody MUST HAVE. I tym razem pojawi się kilka akcentów, wydarzeń związanych z Porcelaną Kristoff.

Stało się już tradycją, że podczas ogłoszenia konkursu MUST HAVE wręczane są statuetki produkowane u nas (w zakładzie Porcelana Krzysztof Sp. z o.o. - patrz zdjęcie niżej) porcelanowe statuetki wykonywane wg projektu Bartka Mejora. Nie jest to jednak koniec naszego udziału.
 Jeśli chodzi o sam festiwal, to obecna 12. edycja ma wywoływać refleksje na temat technologii, rzemiosła i architektury, a warto wspomnieć, że ŁDF jest uważany za najbardziej opiniotwórcze wydarzenie zajmujące się wzornictwu w Europie Środkowej, dlatego gościem specjalnym festiwalu będzie hiszpański projektant Jaime Hayon. Oczywiście pojawią się też specjalne nagrody finansowe dla projektantów. Tematyka tegorocznego festiwalu ma odnosić się do relacji człowieka z technologią, do wartości pracy rzemieślniczej i kierunków rozwoju współczesnej architektury.

O unikalnej wartości pracy rąk ludzkich traktuje także wystawa ceramiczna „Kółko Kropka Kreska”, której kuratorką jest Magdalena Gazur. Ekspozycja przygotowana została we współpracy z Manufakturą w Bolesławcu, Porcelaną Kristoff i Hutą Szkła Kryształowego Julia. Przyglądając się jej, warto zwrócić uwagę na słowa kuratorki: „Ludzkie niedociągnięcie, czasem nawet błąd, traktuje się tu jako przewagę nad doskonałością maszyny, jako swoisty autograf twórcy”. Przeczytaj więcej o wystawie - kliknij.

W ramach festiwalu będzie można zobaczyć także wystawę PLANTACJA, współpracującej z nami Alicji Patanowskiej. Zobacz informację o wystawie - kliknij.

12. edycja Łódź Design Festival potrwa od 19 do 27 maja.

Zobacz listę wyróżnionych w plebiscycie MUST HAVE w 2018 r. - kliknij.

 


Film z zeszłorocznej edycji


Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco z promocjami...

design by : LEMONPIXEL.pl